O farmě

Lehocky_farma

Novodobá historie farmy se začala psát v divokých devadesátých letech, kdy jsme zažádali o restituci pozemků v oblasti Nýrska. V roce 1994 jsme byli mezi šťastnými restituenty, kteří pozemky získali zpět a v roce 1996 již začali hospodařit. V roce 1998 byla zakoupena stáj, ve které otec s bratrem začali s chovem Šumavské ovce a prodejem jatečních jehňat.

Postupně začala na farmu přibývat další zvířata, v roce 2002 jsme získali oslíka Mášenku a v roce 2004 prvního koně Jessicu, koně pro potěšení. Postupně přibývali další koně, kteří postupem času byli zase prodáni až se jejich počet ustálil na dvou kusech, které využíváme především pro rekreační ježdění a pro hosty našeho ubytování. Oslice Máša, kdo ji pamatoval, nás již opustila, ve věku 21 let. Přibylo nové hříbátko Maggie, krásná tmavá temperamentní klisnička, na které od podzimu 2017 již dcera Simča začíná jezdit. 

V roce 2006 jsme pořídili první kravky k chovu a produkci hovězího masa, které je možné si na farmě objednat. V současné době již máme ke 100 kusům hovězího skotu. V roce 2007 jsme dobudovali na samotě Horní Polánky rodinný dům.V roce 2011 jsme pro vás dokončili srub který pojme 6 osob a je také s veškerým zázemím. Ubytování nabízí celou řadu agroturistických možností jak se dočtete v sekci ubytování.

V současné době tedy naše farma obhospodařuje celkem okolo 160 hektarů zemědělské půdy, především luk na nichž se pase stádečko Šumavských ovcí při baráku, hovězí skot a koně. Druhá část farmy se nachází v Bystřici nad Úhlavou,kde je veškerý dobytek ustájen přes zimu, máme zde pole na kterých pěstujeme obilí a kde se kolem farmy potuluje také další drobné zvířectvo: drůbež (kachny, slepice - nosnice). Třetí část jsou sady v Zelené Lhotě, kde si žijí naše kravky od jara do podzimu.  Nabídku všech produktů naší farmy v kvalitě bio naleznete v sekci Naše nabídka.

V blízkosti domu s ubytováním se vyskytuje extenzivně obhospodařovaný sad třešní,vlašských ořechů a čerstvě vysazených hrušní, kde je možné v létě samosběrem získat dobré ovoce. .

Chov zvířat

Telatka

Na farmě chováme, dle zásad ekologického zemědělství koně (plemena Hafling a Quoter), ovce (plemene Šmavská ovce), hovězí skot (plemen Charolais a Red Angus), drobné domácí zvířectvo (slepice, kachny, perličky) a jednoho oslíka

Na farmě si můžete nakoupit faremní produkty, nebo přijedete-li v příhodném období, budete si moci upéci jehně či dostat jehněčí,nebo hovězí maso domů. Více v sekci Nabídka produktů.

Rostlinná výroba

Obhospodařujeme celkem okolo 160 hektarů luk,sadů a polí. Rostlinná výroba je zaměřena na produkci krmiva pro naši bohatou zvířenu. Produkce ze sadů je převážně moštována. Pro zájemce z okolí Nýrska (i odjinud) nabízíme možnost využití našeho arsenálu zemědělských strojů pro sečení, nahrabování či balení sena. Více informací v sekci Nabídka služeb.